сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 20 ново

Внукот на Тоше, Кристијан ја сними песната „We are blood“ (видео)

Кристијан Ристески, внукот на Тоше Проески во студиото на познатиот продуцент Енди Рајт во Лондон ја сними својата прва соло песна „We are blood“.

Кристијан песната ќе ја изведе на концертот во чест на Тоше, кој ќе се одржи на 2 ноември во салата „Борис Трајковски“.

Дел од спотот Кристијан го објави на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top