сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 20 ново

Ману Чао вечерва во Скопје и тоа бесплатно!

Фестивалот „Таксират“ за вечерва го најави концертот на Ману Чао, на општо изненадување на сите обожаватели. Концертот ќе се одржи вечерва во МКЦ во 20,30 часот, а влезот ќе биде бесплатен.

Концертот на Ману Чао е само вовед во богатата музичка програма, што Таксират ја планира во наредните 40-ина дена, а ќе финишира со главната вечер на 8 декември.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top