четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 101 ново

Дејан Милиќевиќ се огласи по ударот: „Фала му на Бога, добро сум, следува бумеранг!“

Познатиот моден фотограф и режисер Дејан Милиќевиќ (48) итно е префлен во белградската болница „Свети Сава“ на одделот за мозочен удар.

Фала му на Бога, добро сум. Ќе го преживеам ова и ќе бидам уште посилен. Вчерашниот ден беше кобен за многумина. Му благодарам на тимот на болницата ‘Свети Сава’ од Одделот за мозочен удар за брзата интервенција и деталната анализа и посветеност. Им благодарам на лекарите, на моите сестри и на брат ми кои ми го разубавуваат престојот тука. (За оној што го испрати овој енергетски удар на мене следува бумеранг)“, напиша фотографот на својот инстаграм-профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top