четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 101 ново

Михајловски: Нино и „Ганка од Али експрес“ да ги вратат кариерите во ВМРО-ДПМНЕ

Актерот Тони Михајловски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, ги повика Никола Тодоров и Елизабета Канческа – Милевска да ги вратат кариерите што ги направиле како членови и министри во владите на ВМРО-ДПМНЕ, зашто без довербата укажана од партијата ќе останеле никој и ништо.

„Нино, и “Ганка” од Али експрес да ги вратат кариерите во ВМРО-ДПМНЕ.
Без партијата ќе бевте никој и ништо“, пишува Михајловски на Фејсбук за исклучените членови на ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top