четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 47 ново

Што му се случи на Рим и што остана од него? (ФОТО+ВИДЕО)

Асоцијацијата на фармери Колдирети овој град го нарече „несреќа на италијанското земјоделство“ наведувајќи милионски загуби.

Освен Рим погодени биле и Лацио, Беневенто и Капри. На социјалните мрежи се објавени снимки на кои се гледа моќта на невремето.

Пожарникарите добиле повеќе од 100 итни повици. Локалните медиуми пишувале дека луѓето бараат спас на покривите на автомобилите.

Водата во некои делови на градот достигнала висина до еден метар, а најмалку шест станици на метрото биле затворени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top