сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 74 ново

Андреј од ДНК ја отстрани својата тетоважа: Ja направив пијан и многу беше селска

Исцртувањето на телото како уметност постои насекаде во светот, било застапено и во културните традиции на голем број домородни племиња, за денес да добиe едно сосема поинакво значење. Сепак, доколку поради некоја причина сте направилe тетоважа која повеќе не ви се допаѓа веќе одамна постои начин на кој  таа може да се отстрани од телото.

На ваков зафат се решил и Андреј Ѓеорѓиески од дуото ДНК, кој направил третмани за остранување на тетоважа.

– Можам да кажам дека боли исто колку кога те тетовираат. Тетоважата ја направив пијан и ми беше многу селска, изјавил Андреј за Женски магазин.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top