сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 74 ново

Драма во стан во Аеродром: Жена се породила дома, го оставила бебето и исчезнала

Бремена жена се породила во својот стан на ул. „Методија Шаторов Шарло“ во скопски Аеродром, по што изчезнала, сведочат нејзини соседи. Во зградата во моментов има полиција и брза помош која го нашла новороденчето.

Бебето, според неофицијалните информации, е живо згрижено од службите по што ќе се испитува неговата здравствена состојба. По мајката се трага.

(извор – iportal.mk)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top