вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Богојевски исклучен од ВМРО-ДПМНЕ

Реформистот Петар Богојевски вечерва е исклучен од ВМРО-ДПМНЕ.Тој пред десетина денови беше разрешен од функцијата заменик генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ а од вечерва целосно е исклучен и од членство во партијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top