сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 74 ново

Заврши седницата на ЦК на ВМРО-ДПМНЕ, партијата наскоро со детали

Пред Централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, денеска во 23:30 часот ќе биде дадена изјава за медиуми, информираат од партијата.

Ќе бидат соопштени заклучоците од седницата на Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ која се оддржа вечерва.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top