сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 20 ново

Ахмети: Тоа на 27 април не беше тероризам! (видео)

Али Ахмети, лидерот на ДУИ изјави дека не се согласува со квалификацијата – тероризам за 27 април. Тој во едно гостување на „ТВ21“ во емисијата „Клик плус“ изјави дека настаните од 27 април не биле тероризам!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top