сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 74 ново

Јанчев и Богданов се разрешени од функциите во ВМРО ДПМНЕ

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев и членот на извршниот комитет Костадин Богданов, кој дојде од редот на реформаторите се разрешени од функциите во партијата, дознаваме од партиски извори.

Во тек е состанокот на Централниот комитет и според најавите се очекува вечерва партиското раководство да соопшти повеќе детали околу темите за кои се дискутирало. Како што дознаваме, на лидерот на партијата Христијан Мицкоски му била искажана целосна доверба, а се дошло до заклучок дека нема потреба од вонреден конгрес на партијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top