недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Детали за верижната сообраќајка на патот Маврови Анови-Дебар, сообраќајот е во прекин повеќе од 2 часа

Сообраќајот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар е повеќе од два часа во рекин поради сообраќајната несреќа која се случила попладнево. Нема повредени, но материјалната штета е поголема.

Според информациите на СВР Тетово, сообраќајна несреќа се случила во близина на меноста Трница. Од сé уште неутврдени причини дошло до судир на два автомобили „ауди“ со струшки регистерски ознаки, „мерцедес“ со охридски и камион-шлепер со косовски ознаки.

Од првичните сознанија на полицијата, во незгодата нема потешко повредени лица, но има поголема штета. Заради околностите и поставеноста ан возилата на коловозот и увидот кој е во тек, сообраќајот на овој патен правец е во прекин.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top