четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 53 ново

„Југо“ со една коњска сила е најнова македонска иновација?!

„Југо“  со една коњска сила е најнова иновација на македонската автомобилска индустрија.

Зошто овој автомобил е подобар од сите останати?!

Македонците се познати како креативен народ, па големото поксапување на горивата ги натерало да ја искористат својата креативност.

Бензинот достигна рекордна цена, но не грижете се, доволно е само да го оставите возилото во блиската ливада преку ноќ и на утро ќе биде како ново.

Овој производ дефинитивно заслужува средства од Фондот за иновации.

извор: Маркукуле.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top