четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 99 ново

Што се случува вечерва во Рим (видео)

Силно невреме го погоди Рим минатата ноќ. Во главниот град на Италија, силниот град кршел стебла, а во некои делови од Рим, патиштата биле забелени како да паѓа снег.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top