вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Тешка сообраќајка кај Дебар, сообраќајот е во прекин

Тешка сообраќајна несреќа се случила попладево кај Дебар, информираат од АМСМ.

– На 22.10.2018 година од 16:05 часот, на регионалниот пат Ростуше-Дебар, на м.в. „Трница“, поради случена сообраќајна незгода сообраќајот е во целосен прекин.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top