вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Пандов: Во моментов полицијата го апси Миленко Неделковски

– Притисокот кон слободата на говорот и слободно мислечките луѓе од страна на Заев и СДС, не запира! Во моментов пред домот на новинарот Миленко Неделковски има полиција, но за разлика од онаа пред домовите на предавниците која е да ги чува, кај Миленко е дојдена да го апси, пишува политичкиот аналитичар Александар Пандов на Фејсбук.

– На секој начин оваа фашистичка хунта се обидува да го замолчи секој нивни противник. Ширење на страв и терор е единствениот метод кој го познаваат. Нема да не уплашите и уште помалку замолчите, дополнува тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top