сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 74 ново

Заев: Сите ќе бидеме горди на нашите пратеници

Осумдесет пратеници во петокот во Собранието гласаа „за“ почеток на уставните промени, а премиерот Зоран Заев уште еднаш, овојпат преку својот Твитер налог им се заблагодари на сите кои гласале „за“.

„Искрено благодарам на сите пратеници за историската одлука која ја донесоа во Собранието. Децата на Македонија ќе бидат горди на сите нив. Сите ќе бидеме горди на нашите пратеници“, напиша Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top