сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 74 ново

Спасовски: Сите 80 пратеници кои гласаа „за“ се обезбедувани од полицијата

Направени се безбедносни проценки за пратениците кои гласаа „за“ и се додека постои опасност ќе бидат обезбедувани, информира денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Закани има на фејсбук, но и на други социјални мрежи.

-Нема да допуштиме такво однесување и секој кој ќе внесе страв кај граѓаните или пратениците ќе биде санкциониран. Не е сериозно да се излезе во јавноста со обвинувања дека на пратениците им биле нудени пари да гласаат „за“, вели министерот Спасовски и го повика Јавното обвинителство да отвори истрага.

Додава и дека сите 80 пратеници кои гласа „за“ се обезбедуваат, како и дека одредена група блиска до Бојкотирам се заканува по животот на пратениците и нивните семејства.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top