четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 108 ново

Градски автобус се качил на тротоар и покосил татко и син

Според медиумите од Албанија во Тирана вчера утрото се случила сообраќајка во која се повредени татко и син. Однесени се во болница, но не се во животна оасност. Според очевидци автобусот кој е градски и е дупли изгубил контола поради дефект и почнал да вози цик цак и на крај завршил во ѕид. Возејќи по тротоар биле удрени таткото и синот кои се движеле во близна на ударот. Полицијата врши увид и се прецизираат причините за сообраќајкатa.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top