четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 101 ново

Чоре отекол од десната страна, мора да се оперира (ВИДЕО)

Иако беше договорено, актерот Благоја Чоревски не го делеше каучот кај Жаре во „Еден на еден“ со колегата Гоце Тодоровски, а причината за тоа е доста сериозна.

Непосредно пред закажаното снимање на епизодата Чоревски добил напад на хернија и со брза помош бил префрлен во болница.

Сепак, си го одржа зборот и додека чека да му биде извршена операција, Чоревски му се придружи на Тодоровски со телефонско вклучување во вечерашната „Еден на еден“.

Како што секогаш бива кога гостуваат тие, Чоревски и Тодоровски направија вистинско шоу со маката на „хоспитализираниот“ актер. Благоја планирал да одигра уште една претстава, па да оди на лекување, ама маката го стигнала и му ги расипала плановите.

Жаре: Како си?

Чоре: Па ок сум, цела десна страна потечено…

Уживајте:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top