вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 34 ново

Крсто Мукоски бега низ врата што не може да ја отвори (ВИДЕО)

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски, кој е под истрага за отварање на собраниските врати на 27 април конечно се соочи со врата што не може да ја отвори.

Сцената се случи во петокот откако гласаше за отворање на Уставот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top