вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Се роди Јосиф, вториот син на водителката Ана Зафирова

Новинарката и поранешна водителка на емисијата „Врти сучи тоа ти е Скопје“ го роди вториот син.

„Од денес тројца витези го имаат моето срце. Добредојде синко. Сега сме детелинка со четири листа“, напиша Ана на својот фејсбук профил. Синот, на желба на родитeлите ќе се вика Јосиф.

Ана и сопругот Поликрап, имаат уште еден син, четириипол годишниот Михаил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top