четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 101 ново

„Спиеше со неа?“: Прекрасен статус што сите го споделуваат денес!

Сите сме сведоци дека во денешно време, иако имаме напредна технологија, олеснет живот и многу други придобивки, сепак се имаат појавено уште поголем број негативни нешта, првенствено во меѓучовечките односи.

Луѓето се навикнале на фактот дека сè е лесно достапно и заборавиле да се трудат, да ценат, почитуваат, да се извинат и да опростат, да сослушаат и да разберат… Повеќето се водат според паролата „ако ти нејќеш, има кој сака“, бидејќи, за жал, тоа навистина е така.

Сè повеќе луѓе се сами и не можат да најдат партнер. Браковите се распаѓаат по само неколку години, па дури и месеци. Неверствата почнаа да се подразбираат. Жените се гледаат како сексуални објекти, а мажите како „добар улов“ кој треба да обезбеди удобен живот.

извор: Убавина и здравје

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top