вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 39 ново

Михајловски: Предавството, тој “жиг” сами ќе си го носат на својата кожа!

Предавството е само нивно и не може да биде колективно. Тој “жиг” сами ќе си го носат на својата кожа. Сами одбраа да прифатат непристојна понуда, иако буквално до вчера уверуваа дека ништо не може да ги “скрши”. И не се скршија. Се распрснаа на иљада парчиња, вака Тони Михајловски на својот Фејсбук профил го прокоментира гласањето ЗА на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ синоќа во законодавниот дом.

-Џелатот успеа да ги заведе и освои. Си ги повратија во грло сите зборови кажани против него, и голтнаа. Докажаа дека заслужуваат место во први редови до нивниот нов лидер, кој покажа дека има “чудотворни” моќи. Тој може од криминалци да направи херои, па можеби и повторно министри, стои во статусот на Михајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top