четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 106 ново

Дамовски: Гомна сте и во очите на тие што ги предадовте и на тие на кои се продадовте

Еден од првенците на движењето „Илинден 4“, и меѓу обвинетите уставобранители, на својот ФБ профил напиша дека оние кои гласале за промена на името, а се од редовите на опозицијата се „гомна“ и во очите на тие кои ги предадоа, и во очите на оние за кои се продадоа. „Џабе. Гомна сте и во очите на тие што ги предадовте и на тие на кои се продадовте.“ – напиша Борис Дамовски на својот ФБ профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top