четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 104 ново

Власта ги обезбеди осумте пратеници од опозицијата – Уставот се отвора (ВО ЖИВО)

Откако 80 пратеници од 117 присутни во собраниската сала за пленарни седници гласаа „ЗА“ предлогот да се пристапи кон измени на Уставот на Република Македонија, претседателот на Собранието Талат Џафери донесе одлука да се пристапи кон отворање на Уставот.

ВМРО-ДПМНЕ, соглсно Деловникот, побара поединечно изјаснување за гласањето.

Службите моментално утврдуваат кој како гласал поединечно.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top