четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 101 ново

Аеродром и Лисиче 20 минути без струја поради проблем во ТС „Скопје 4″

Во националниот диспечерски центар во 19:02 часот е регистрирана безнапонска состојба на извод што ја напојува општина Аеродром од трансформаторската станица „Скопје 4″, информираат од АД МЕПСО.

Оттаму посочуваат дека безнапонската состојба траела до 19:20 часот кога Операторот на дистрибутивниот систем од друга страна го обезбедил напојувањето за населба Аеродром.

Екипи на МЕПСО се на терен за утврдување и отстранување на дефектот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top