недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Прес-конференција на СДСМ во 20 часот

Денеска во 20.00 часот во прес-центарот на Собранието на Република Македонија, изјава за медиуми ќе даде Костадин Костадинов, пратеник од СДСМ и коалицијата.

Ваквата најава, доаѓа веднаш по прес конференцијата на ВМРО ДПМНЕ и генералниот секретар Игор Јанушев.

Јанушев: На еден пратеник му се понудени 2 милиони евра, на друг 1 милион, на трет 250 илјади евра (ВИДЕО)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top