вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 34 ново

Апасиев: Немаат уште! Нема ни да имаат!

Немаат уште! Нема ни да имаат, порача професорот Димитар Апасиев од Левица, коментирајќи ги денешните случувања во Собранието и обидите на СДСМ да обезбедат 2/3 од гласовите на пратениците за уставни измени.

Собраниската седница на која треба да продолжи расправата за пристапување кон уставни измени иако беше најавена за 15 часот, се уште не е започната и не се знае кога и дали воопшто ќе започне. Во салата за пленарни седници веќе се присутни дел од пратениците од владејачкото мнозинство, а на галеријата и бројни медиумски екипи.

Можно одложување на Седницата, Заев ги нема потребните 2/3

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top