четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 104 ново

Заев: Се прават обиди да се обезбеди мнозинството (видео)

Премиерот Зоран Заев вечерва беше затекнат на излегување од Собранието од страната на екипата на ТВ 21. Тој немаше одговор дали вечерва ќе се гласа за потребата од уставни измени.

– Јас сум гостин. Како ќе се организира Парламентот, како ќе се закаже седницата тука сум. Се враќам во Влада да завршам работа. Се прават обиди да се обезбеди мнозинство, тоа е. Секако тоа мора да биде под нормални околности, рече Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top