сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 74 ново

Зеколи: Под корупција се сметаат само рубљи и лири или важи и за драхми, евра и долари?

Дали корупција во медиумите се само руските рубљи и турските лири или тоа важи и за грчките драхми, европските евра и американските долари. Ова на „Твитер“ го прашува аналитичарот Арсим Зеколи, коментирајќи го скандалот со поткупот на македонски медиуми од страна грчкото министерство за надворешни работи, со цел да се промовираат грчките интереси, кој е главна тема деновиве на социјалните мрежи.

  • Некој треба да разјасни дали под корупција во медиуми се сметаат само руски рубли и турски лири, или пак тоа важи и за грчки драхми, европски евра и американски долари, пишува Зеколи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top