сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 21 ново

Никола Карабатиќ го пропушта ракометното СП!

Ракометарот Никола Карабатиќ ги изненади неговите обожаватели и вљубениците во ракометниот спорт со објавата дека завршил на итна операција на стапалото, поради која ќе мора да паузира неколку месеци надвор од теренот.

„Утрово ми го оперираа левото стапало, благодарение на медицинскиот персонал, сè помина добро. Морам да ги напуштам своите соиграчи на четири до шест месеци“, напиша Карабатиќ покрај фотографијата на која е сликан во инвалидска количка веднаш после оперативниот зафат.

На неговиот Инстаграм профил Карабатиќ ја покажа и повредата поради која заврши под хируршки нож.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top