недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Мајк Тајсон му порача на Канје Вест: „Почни да ги пиеш тие проклети апчиња“

Откако Канје Вест на гостувањето кај Џими Кимел јавно проговори за својата борба со биполарното пореметување, славниот боксерски тешкаш Мајк Тајсон му порача дека е време да почне да пие лекарства за тоа.

„Почни да ги пиеш тие ебени лекови“, му порача познатиот боксер откако и сам се отвори за своите психички проблеми во интервју за радиото Real 92.3.

Тој откри дека пред 15 години и него му било дијагностицирано биполарно пореметување.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top