недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Пандов: Малце им бил парите од амбасади и Сорос па земале и пари директно од Грција

Аналитичарот Александар Пандов ја коментираше иронијата со изјавите на Заев и Ципрас кои што сите противници на Договорот од Преспа ги нарекуваа платени патриоти, без притоа да приложат доказ. Иронијата е уште поголема по скандалот со црните фондови на грчкото МНР кои биле користени за подмитување во Македонија.

Пандов посочи дека очиглендо на нашите предавници им биле малце парите од Сорос и амбасадите, па земале и пари директно од грчкото МНР. Бруки!!! Ципрас противниците на договорот не нарекуваше, исто како и Заев, ”платени патриоти”. За ова нивно тврдење не приложија никаков доказ. Затоа на нашиве платеници малку им се парите од Сорос и амбасади, па гледаме и директно биле платени од другар му на Ники, поточно од грчкото МНР, пишува Пандов на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top