вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 35 ново

Осомничениот за убиството на бугарската новинарка: Жал ми е, не сакав да ја убијам

Обвинетиот за убиството на бугарската новинарка, Викторија Маринова, денеска во пресрет на сослушувањето во судот во градот Русе, изјавил дека жали што ја убил Маринова и дека не сакал да го направи тоа, објави БНТ.

Северин Красимиров (21) пред два дена беше екстрадиран од Германија во Бугарија.

Триесет годишната истражувачка новинарка беше бутално претепана, силувана и задавена во градот Русе, а нејзиното тело беше пронајдено во парк во близина на река.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top