вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

„East Gate“ демантира: На Скопски Саем се руши со дозвола од Гази Баба

Компанијата „East Gate“ демантира дека објектот на „Скопски Саем” се руши без дозвола од општина Гази Баба и посочуваат дека потребната дозвола за градежните акивности е издадена минатиот месец.

– Првичните градежни работи на мултифункционалниот проект „East Gate“, што опфааќат отстранување на објектите од поранешниот „Скопски саем“, се извршуваат со дозвола од Општина Гази Баба. Во прашање е решение со број 28-3/2202-2 од ден 19.09.2018 година кое што на инвеститорот му овозможува непречено исполнување на планираните активности, информираат од компанијата.

Се руши „Скопски Саем”: Албанскиот инвеститор урива без дозвола?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top