вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 27 ново

Верижен судир на автопатот Белград – Ниш: Камиони приклештиле автомобили и комби (ФОТО)

На автопатот Белград – Ниш дошло до верижен судир во кој учествувале камиони, автомобили и комби. Судирот настанал како последица на густ чад кој се ширел од околни запалени стрништа.

Сѐ уште не се знае дали има повредени и настрадани, но од фотографиите на социјалните мрежи се гледа дека автомобилите и комбито се приклештени меѓу камионитеи целосно уништени. Полицијата, противпожарна бригада и брза помош се на теренот.

Густиот чад создава толкав проблем што некои возачи се одлучиле

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top