вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Ја лажирал својата смрт: Сопругата од тага ги убила двете деца и себе

Кинеската полиција уапсила маж кој ја лажирал сопствената смрт за да го измами осигурувањето.

Мажот имал сопруга и две деца, а со сопругата не го споделил својот план за превара на осигурувањето.

Три недели после лажната смрт на сопругот, жената  ги убила нивните две деца, а потоа се самоубила.

Се сметало дека 34 годишниот Кинез починал откако неговиот автомобил бил пронајден во река.

Неговото тело не било пронајдено, па го прогласиле за мртов. Три недели после “смртта“ на мажот неговата сопруга ги удавила двете деца и себе си, а на социјалните мрежи оставила проштална порака.

Тој овој септември уплатил осигурување преку кое во случај на смрт би добил 145.000 долари.

Како корисник на осигурувањето во случај на смрт наведена е неговата сопруга.

После тоа било откриено дека имал повеќе од 100.000 јуани долг, додека премијата од осигурувањето во јуани изнесувала околу милион јуани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top