вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Концерт на Германската Рајнска филхармонија во Скопје и во Тетово

Германската Рајнска филхармонија ќе одржи концерти во Скопје и во Тетово во организација на Гете-институт Скопје и културното друштво „Алегрето“ .

Германската Рајнска филхармонија со диригентот и пијанист Десар Сулејмани гостува на 22.10. во Тетово и на 23.10. во Скопје. Концертите ќе се одржуваат по следниот распоред:
Тетово: 22.10. во 19:30 часот во Центар за култура
Скопје: 23.10. во 20:00 часот во Македонска филхармонија

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top