сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 74 ново

Апасиев подготви турска песна за оставката на Коѕијас (ВИДЕО)

Професорот Димитар Апасиев ја коментира оставката на грчкиот министер за надворешни работи и потписник на Преспанскиот договор Никос Коѕијас.

„По повод ОСТАВКАТА на Коѕијас, по која е извесно дека Сириза нема да има мнозинство да го ратификува „Договорот“, редно е да прославиме со оваа прекрасна турска антиердоганистичка песна 

p.s. Јавен повик до социјалдемократите: ДОСТА Е! Откажете се од вашиот пеколен план за Северна Македонија. Не поминува. Готово. Помирете се со поразот и распишете предвремени избори. И вас ќе ви олесни 

p.p.s. И уште чекаме #Оставка од нашиот Ники 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top