четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 99 ново

Заев, коцката, ќерката и свадбата за Белгија во една минута (ВИДЕО)

Нè омажи сите топтан за Белгија, важно да е богата.

-Знам дека имате син, јас имам и син и ќерка. Тоа е кога треба да ја дадете, да ја мажите и велите ќе оди во едно семејство, знаете, они се побогати може ќе влијаат на нејзиниот идентитет. Нема да влијаат, иста ќе е. Треба да ја пуштам. Ќе додадат уште едно име на нејзиното име, иста ќе е, мојата ќерка ќе е, треба да ја пуштам. Треба да ја оставиме Македонија – вака премиерот Зоран Заев зборуваше пред пратениците, објаснувајќи зошто треба да го смениме името на државата и да го промениме сопствениот идентитет од Македонци во Северномакедонци…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top