четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 103 ново

Череп и остатоци од човечко тело пронајдени кај селото Рамне

Череп и остатоци од човечко тело денеска биле пронајдени денес во близина на селото Рамне, охридско, јавува локалниот портал Охридпрес.

Неофицијално, се работи за остатоци од лице кое претходно се водело за исчезнато.

Според состојбата во која биле пронајдени остатоците, најверојатно се работи за тело кое подолго време било на тоа место.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top