вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Фатална несреќа во струмичко: Возрасен маж се превртел со трактор, починал на лице место

Вчера во СВР Струмица било пријавено дека околу 18.30 часот кај место викано „Голаш“ над село Костурино, струмичко, К.М. (64) од село Костурино се превртел од трактор и починал на местото.

Увид на местото извршила екипа од СВР Струмица и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top