четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 108 ново

Драма на небото: Се запали авионот на Меланија Трамп!

Американските медиуми јавуваат дека авионот со кој се превезувала сопругата на американскиот претседател Доналд Трамп, Меланија, брзо се вратил на земја откако по полетувањето се почувствувал чад во леталото.

На новинарите кои биле со Меланија им биле дадени влажни пешкири за да го заштитат лицето и да се заштитат од чадот кој се појавил во авионот.

Првата дама полетала од аеродромот во Мериленд и требало да патува во Филаделфија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top