недела, 18 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Тони Михајловски за „Република“: Не сум повикал на убиство, метафорично реков…

Не сум повикал. Метафорично реков, исто како што можеме да „убиеме” за цигара, кафе, сендвич и сл. Дури и си побарав прошка во статусот за изречената мисла. Секако прошка од Бога – вели актерот Тони Михајловски за „Република“, откако денеска Основното јавно обвинителство поднесе обвинителен предлог против него за закани кон новинарот Бранко Тричковски упатени преку социјалната мрежа Фејсбук.

 

Михајловски обвинет за закани кон човекот што го „обеси“ Иванов на дрво и го „уби“ Груевски

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top