четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 50 ново

Николоски од Брисел: Беа направени 4 големи грешки од Владата за да стигнеме до тука (видео)

Соработката помеѓу Западен Балкан и ЕУ е клучна за стабилноста на регионот, а само јасен пат кон членството во ЕУ на сите земји во регионот е клучот за успех, посочи Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ на конференцијата на ЕПП насловена „ЕУ – Западен Балкан како заедно да ја изградиме нашата заедничка иднина?“.

Во неговото обраќање Николоски посочи дека неговата политичка партија ВМРО-ДПМНЕ силно верува дека иднината на Република Македонија е во ЕУ и во НАТО и дека за целиот регион, вклучувајќи ја и Македонија, не постои друга алтернатива, од политички, економски, социјален или културен аспект.

Николоски во Брисел: Прифаќањето на промената на Уставот беше црвената линија што ниту една друга Влада не ја помина

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top