четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 53 ново

Внукот на Тоше со емотивна фотографија се потсети на кобниот ден- Вака изгледа денес Кристијан (фото)

Денеска на годишнината од смртта на Тоше Проески неговиот внук Кристијан објави емотивни фотографии на неговиот Инстаграм профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristijan Risteski (@kristijanristeski) on

Инаку Кристијан Ристески, внукот на Тоше Проески, тргна по стапките на својот никогаш незаборавен вујко, кој секогаш му беше голем предизвик.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kristijan Risteski (@kristijanristeski) on

Kристијан денес има 20 години и е студент на Факултетот за аудиовизуелни уметности во Скопје. Пред две години, му се укажа прилика да соработува со британскиот продуцент и соработник на Тоше, Енди Рајт, па отпатувал во Лондон.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top