четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 53 ново

Ќе лежи 22 години во затвор: Татко монструм си ги силувал децата повеќе од 900 пати

Човек кој сексулално ги вознемирувал и силувал своите малолетни посвоени ќерки, ќе помине 22 години во затвор, по пресуда на Рускиот суд. Таткото „монтрум“ ги злоупотребувал девојчињата повеќе од 900 пати пред тоа да го кажат на маќеата.

Откако биле посвоени од сиропиталиште, петте девојчиња минале пет години во пекол.

Како што јавуваат локалните медиуми, семејството давало впечаток на чесна и среќна заедница. Но, зад маската, 38-годишниот очув ги силувал и злоупотребувал децата, кои биле исплашени дека ќе ја изгубат сигурноста и кровот над главата.

Семејството вкупно имало 8 деца посвоени – 5 девојчиња и 3 момчиња и примале финансиска помош од државата. Исто така имале и три нивни деца. Наводно, маќеата не знаела за ништо се додека едно девојче не се осмелило да ѝ каже.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top