сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 74 ново

Хабиб одби 15 милиони евра за реванш со Конор, сака меч со Мејведер

Шампионот во УФЦ во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов ја отфрли понудата од 15 милиони долари за реванш со Конор Мекгрегор, потврди неговиот вујко Алекс.

– Дали Конбор ќе има шанса да се одмазди? Не … Хабиб не се грижи за пари, нема пари што ќе ги прифати, а знам дека тие сакаа реванш и понудија 15 милиони долари, рече Алекс Нурмагомедов.

Хабиб ја одбрани титулата во УФЦ-шампионот пред 10 дена, кога го принуди Мекгрегор да се предаде во Лас Вегас во четвртата рунда, а потоа почна хаос околу октагонот, бидејќи руски борец од Дагестан започна борба со тимот на Конор.

Неколку дена подоцна, Хабиб го предизвика боксерот Флојд Мејведер, а Американецот го прифати предизвикот.

Во најава е нов спектакл во Лас Вегас.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top