сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 18 ново

Свадбениот бакнеж на Јуџин бил поинтимен од оној на Меган и Хари (Фото)

Специјалист по јазикот на телото го утврди првиот бакнеж на принцезата Јуџин и Џек Бруксбанк како сопружници на скалите на параклисот “Сент Џорџ” во Виндзор како “многу интимен”, објави “Mirror”.

Она што се гледа е дека младоженецот ја држи невестата со двете раце – со левата страна на грбот и со десната страна на крстот.

Јуџин исто така го прегрнува сопругот зад грбот. Дури и по крајот на бакнежот, раката на Џек Бруксбанк ја држи половината на 28-годишната принцеза.

Бакнежот на принцот Хари и неговата сопруга Меган во мај оваа година, а и на принцот Вилијам и Кејт во 2011 година беа многу постегнати. Додека принцот Хари ја прегрнува својата жена со едната рака, принцот Вилијам ги држеше рацете напред.

Бакнежот на Хари и Меган. Фото: Ројтерс

“Ова не значи дека другите мажи не ги сакаат своите сопруги”, вели Бланка Кобб, специјалист за јазикот на телото. – Тоа е дискретен начин да се каже: “Сега сте моја, јас ќе ве задржам”. Таа додаде дека нејзиниот стомак “е многу интимна област, но” не е задолжително сексуална “.

Принцезата Јуџин прва се повлече од бакнежот, веројатно поради протоколот. Младите мажи по бакнежот по втор пат се бакнаа, но полесно, држејќи ги рацете. По свадбената церемонија и кратката турнеја, Јуџин и Џек отидоа на попладневен прием во палатата во чест на нив.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top